SUDAKİ İZLER İZLEYİCİ GÖRÜŞLERİ:


teşekkür etmek istiyorum sadece... inanın beni çok şaşırttınız, iztv'de izlediğim belgeselde... ilk gençlik yıllarımda, sabah programları ve güzellik yarışmaları sunardınız, hayır elbette bunlar da olması gerekenlermiş belli ki... yoksa bugün yaptığınız -bu inanılmaz içe işleyici ve gerçek- olanları yapma şansınız hiç olamayacaktı, kim bilir değil mi? sevgiler. ne kadar derinlere inebildiyseniz, başarılarınızda o oranda sizi yükseklere kaldırsın...
Asu Gülhan
İnşaat Mühendisi


Öncelikle harika işler çıkarıyorsunuz, İz tv deki programınızı denk geldiğim tüm zamanlarda izliyorum..Saygı duyulması gereken bir iş yapıyorsunuz çünkü evlerimizde koltuğumuzda otururken bizlere çok keyfili bir öğretmenlik yaparak bilgi dağarcığımızı tazeliyorsunuz..
Deren Yavuztekin
Turizmci


Selam Savaş bey ben Antalya 'dan Serhat. Türkiye'de profesyonel ve tek belgesel yapımcısı olduğunuz için ve cuma akşamları beni ve ailemi televizyona kilitlediğiniz çok teşekkür ederim.yıllardır sizin tarafınızdan yapılan belgeselleri takip ederim.Hatta DUMLUPINAR belgeselinizin dvd si bende bulunmaktadır.
Serhat Turaç
Antalya


Merhaba Savaş ağabey. Ben de bir dalış sevdalısı olarak özellikle dalış belgesellerine aşırı ilgi duyuyorum. Aslında izlemekten çok o ortamda bulunup keşfetmeyi daha çok istiyorum, dudaklarımı ısırarak izliyorum. Böyle büyük işlerin altına imzanızı atarken ekibinizi nasıl seçiyorsunuz öğrenmek isterim, çünkü kendimi bu konuda geliştirmek istiyorum daha büyük işlere imza atacak ellerinizden öpüyorum.
Erdinç İyigönül
Öğrenci


Merhaba, ben Avustralya'dan yazıyorum. Dün buranın ABC1 televizyon kanalında sizin "Revealing Gallipoli" belgeselini ailece izledik ve çok beğendik. Anlatma tarzına ise hayran kaldık - heyecanlı ve içinden gelerek harika biçimde anlattın ve sundun. Programın sonunda hepimizin gözlerimiz doldu - ne mutlu Türküm diyene!
Sevim Kardaşlar
Avustralya


sevgili Savaş abi, yaşamım boyunca suya olan hayranlığım hiç bitmemiştir. su altı sporları başta olmak üzere çoğu su sporlarını severek takip ediyorum. bütün bu su hevesime senin katkılarının payı da çok büyük. senin en büyük hayranın, destekçin ve takipçin olmaktan da çok mutlu oluyorum. bu zamandan sonra bize katacağın her şey için teşekkürlerimi sunar, hayatın boyunca seni yalnız bırakmayan başarının seni asla terk etmemesini temenni ederim. Saygılarımla
Veysel Çelik
Serbest


Merhaba, İstanbul ve Çanakkale boğazlarında biz de Turkcell yüzme takımı olarak yarıştık ve o kadar güzel anlatmışsınız ki her izlediğimde tekrar tekrar yaşıyorum o maceraları.. ben takımın açık deniz yarışlarına katılan tek bayan yüzücüsüyüm. Merak ettiğim şey; Meis’e neden katılmadınız? her sene Festival bünyesinde yapılan iki ülke kara parçaları arasındaki bu yarışta seneye sizi de görmek isteriz. böylece biz de kendimizi TV de izleme fırsatı bulabiliyoruz :) Ayrıca program harika, emeği geçen herkesin ellerine sağlık...
Zeynep Akyar
Çevre Mühendisi


sualtı hayatı ile ilgili yaptığınız çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. bilmediğim ne kadar çok şey olduğunu farketmeme ve öğrenmeme sebep oldunuz. çalışmalarınızın artarak devam etmesini diliyorum. Doğal hayat konusundaki birikimlerinizi öğrencilerimizle paylaşmak adına sizi okulumuza davet etmek istiyorum.
Selda Ahval
Öğretmen


Merhaba, Herkesin hemfikir olduğu gibi bende programlarınızı severek izliyorum. Ve ilginç bir teklifim var. Tüm organizasyonları yapalım ve Maldivlere dalışa gidelim. Sizinle öyle bir cennette dalmak çok zengin olacaktır. eğer ilgilenirseniz detaylar için görüşebiliriz. sevgiler,
Zeynep Yılmaz
Mühendis/Denizci


Sudaki İzler programınızı eşimle takip ediyor ve başarınızı alkışlıyoruz. Sayenizde eşim de ben de bilmediğimiz, görmediğimiz duymadığımız bir çok bilgi edindik, yer gördük. İkimizde deniz tutkunuyuz. Size ve ekibinize başarılarınızın sürmesi için iyi dileklerimizi gönderiyorum.
Bahar Şen
İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri öğrencisi


muavenet ve dumlupınar belgesellerini izledim çok güzel olmuşlar. Allah başarılarınızın devamını getirsin. teşekkürler. çocuklarımıza ve insanımıza ecdadımızdan bir şeyler öğretmek adına emeklerinize tekrar teşekkür ederim. iyi günler
Hasan Günay
Sağlık Memuru


Merhaba, Az önce İz Tv'de Flipper'ı Kurtarmak'ı izledim. Yunuslarla yüzdüm, yüzmeden aylarca hayalini kurdum, sonra sıkıldığım zamanlarda fotoğraflarına baktım.. İzleyince anladım ki bu tutsaklığı hep göz ardı etmişim. ağlayarak izlediğim belgeselin ardından duyduğum utanç ve hayal kırıklığını sizinle paylaşmak istedim. Dilenci çocuklar gibi çaresizler... Sizin emeğinize sağlık. Hayvan hakları konusunda ateşli sayılırım ama bu cehaletim yüzüme tokat gibi çarptı..Onları boğazda vapurumun peşinde görmek daha huzur verici, emeğinize sağlık.
Evrim Özmızrak
Avukat


Yunusların bu kadar acı çektiğini, bu kadar kötü şartlara maruz kaldıklarını maalesef sizin belgeselinizin tanıtımıyla öğrendim. Hayvan ve doğa sever olarak ve her girdiğim ortamda bunun aksini savunanlara ve uygulayanlara karşı çıkan biri olarak dün sizin anlattıklarınızı tv.de dinlerken gözlerim doldu. Maalesef bundan 6 yıl önce, 18 yaşımdayken,Fenerbahçe spor kulübünde yüzerken bizi kamp yaptığımız Antalya’da yunus gösterisine götürdüler ve o an bütün bunlardan habersiz olduğum ve orada bulunduğum için büyük acı ve üzüntü duyuyorum. Sizi sonuna kadar destekliyorum ve keşke benimde yapabileceğim bir şeyler olsa diyorum.
Gizem Algiş
Fransızca öğretmeni-Tercüman


Merhabalar... aslında şu an kilitlendim;nasıl başlayacağımı ya da ne diyeceğimi bilemiyorum...az önce ''Flipper'in Kabusu''adlı haberi ağlayarak izledim...:( çok etkilendim bir yunus aşığı olarak,bir şekilde size ulaşmalıydım...hep birlikte bir şeyler yapamaz mıyız,kurtaramaz mıyız onları? :(
ZEYNEP ERSÖZLÜ
ANASINIFI ÖĞRETMENİ


Savaş Bey merhaba, Bir süre önce son derece iyi niyetle doğum gününde eşime "yunuslarla yüzme" aktivitesi hediye etmiştim. Hep gülüyorlar diye düşünmesem de yunuslara iyi şartlarda bakıldıklarını düşünmüştüm. Ancak "Flipper'ın kabusu" bize gösterdi ki onlar hiç de iyi şartlarda yaşamıyorlar. Henüz kullanmadığımız biletin iadesi için talepte bulunacağız.
Can Kesici
Denetim


Az önce Flipper'ın Kabusu adlı belgeselinizi izledim ve çok beğendim ama sizinde dediğiniz gibi tamamını izlemeye kalbim dayanmadı.Bilmenizi isterim ki doğayla ilgili her konuda size bir şekilde destek olabilirsem bana ne mutlu.Türkiye sınırları dahilinde de bu gibi konuları ciddiye alan başkalarının olduğunu bilmek çok rahatlatıcı.Dokunaklı anlatımınız ve hassasiyetiniz için teşekkürler.
Deniz Yamaç
Öğretmen


Savaş bey merhaba, İZ'deki belgesellerinizi sürekli takip ediyorum ve beğeniyle izliyorum.Bende su altına aşık biriyim,siz dalıştayken bende kendimi o anda orada hissediyorum, çok başarılı buluyorum sizi ve bir gün mutlaka sizinle bir Kızıldeniz dalışı yapabilmeyi diliyorum.Adım Ofeli değil ama akşam yemeğine de anlaşabiliriz:))Dalgıç selamıyla selamlıyorum sizi başarılarınızın devamını diliyorum.(dün gece sanayi dalgıçlığı ile ilgili programınızı çok beğendim,bazı belgeselleriniz yayın akışınız gereği gece çok geç saatte yayınlanıyor dolayısıyla izleme güçlüğü yaratıyor,uyanık kalabildiğim sürece kaçırmıyorum yayınları)elinize,ağzınıza,paletinize sağlık,selamlar sevgiler...
Yasemin Turan
Yönetici


Sayın Savaş Karakaş, Sualtı sporlarımızı tanıtmaya ve özendirmeye yönelik hazırlayıp sunduğunuz "Sudaki İzler" programınızı dün övünçle izledim. Son derece başarılı çalışmanızı sualtı topluluğumuz adına kutlar, başarılarınızın sürmesini dilerim. Sevgilerimle.
A.İnkılap Obruk
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı


Sevgili Savaş Karakaş, Dün akşam belgeselini seyrettim. Ses tonun, anlatımın, metin, çekimler ve konunun bütünlüğü tam anlamıyla MÜKEMMEL di. Eline sağlık. Gelecek haftayı sabırsızlıkla bekliyorum. Başta Yunus Pense olmak kaydıyla emeği geçen ve tanımadığım diğer arkadaşları da tebrik ederim.
Y.Fehmi ŞENOK
Sualtı Fotoğrafcısı


selamlar sevgili Savaş, iz kanalında ki sualtı programını ilgi ile izledim, her yönü ile harika bir programdı. her programını merak la bekleyeceğim. dilerim Savaş ve İz bir gün de Bozcaada'dan geçer. teknem ve malzemelerim ile çekimlerin için hazırım. başarılarının devamını dilerim. sevgiler.
benan edis
aganta dalış okulu , bozcaada


Sevgili Savaş Karakaş ve Yunus Pense , basarili çalışmalarınızdan dolayı sizi tebrik ederiz.
Ihsan Küçükünsal
BOSAD Bodrum Sualti Dernegi


Bir deniz tutkunu ve dalış fanatiği olarak başarılarınızın devamını dilerim. Bol dalışlı günler.
Serhan Alkaya
Bilgisayar Mühendisi


Savaş abi selamlar, Akşam çalan bir telefon ve ailem bana İZ Digitürk'te 88 diyorlar ve hemen kapıyorlar.Sonrası malum senin Kızıldeniz dalışın.İnan ki nefesimi tutarak izledim bu soğuk günlerde dalamıyorken.Öncelikle bu kanalda seninle çok karşılaşacağız gibi.Şimdi bunu sen olduğun için söylemiyorum.Bunu tüm arkadaşlarımız arasında da dalış ve yayınlar hakkında sürekli konuşuyoruz.Senin çekim tekniğin,kullandığın cihazlar ve görüntü olarak belgesellerinde çok fazla yabancı etkiler görüyoruz.Yani National belgesellerinde kullanılan teknikler gibi doyurucu bir yapım izliyoruz.Şimdi sudaki izler belgeselin örneğin her dalgıcın Kızıldeniz'e giderken amatör kamerasından çekebileceği tarzda fakat anlatımın,ekranı dolduruyor olman ve dalış konusunda detaylara çok önem veriyor olman ve her belgeselde göremediğimiz işin mutfağını da çekiyor olmanız çok güzel.Örneğin bu sabah garanti grubundaki arkadaşlarımız ile konuşurken arkadaşların "hadi ofis ortamından kurtulun dalışa gidiyoruz" demen orada çoğunu yıkmış... :) ertesi gün işe gelecek olmaları anlamında :) Açıkçası belgesellerinden gayet memnunuz senin imkanlarını çok fazla zorlayarak bir şeyleri yaptığını da çok iyi biliyoruz ve sonsuz destek politikası ile seni "legal" izlemeye çalışıyoruz.Bir tek sorun sudaki izler belgeselinde kullandığınız housingin camındaki lekeler senin tekne kıç kısmında malzeme tanıtımı yaparken çok daha fazla öne geçti onun dışında her şey oldukça mükemmeldi.Aslında bu ülkede yapılmayanı yapmak büyük keyiftir...
Can Murat Horozoğlu
Garanti Teknoloji


Savaş Bey, En son İz TV'de izlediğim Kızıldeniz belgeselini(son 2 sene orada bulunmuş biri olarak) çok beğendiğimi de ayrıca belirtmek isterim.
İyi çalışmalar. Oğuz Sarımurat

Nasıl başlamalı nasıl bitirmeli bilemiyorum. Yanlış anlaşılmasın biraz önce iz tv'den Kızıldeniz hakkında hazırladığınız belgeselinizi izledim. Bu sebeple bir aşk mektubu gibi başladym mesajıma. Doğrudur, ortada bir aşk var tıpkı sizin de programda bir kaç kez tekrarladığınız gibi deniz aşkı!...
Başak Çallıoğlu
Dalgıç


herşey harika.İZ'le ilgili haberi geç aldık.belki müşterek çalışma ortamı bulabiliriz.Selam,sevgiler.
Mahmut Suner
Triton Diving


Kızıldeniz'i izledim, bence şahaneydi, son görüşmemizde görüntü biraz düşük çok memnun kalmadım demiştin ama senin bakış açından değil de nefis bir sualtı belgeselini özlemiş birinin bakış açısından izlediğim içim seni bilemem ama bana mükemmel geldi :)
T. Murat Serkan
Grafiker


Hocam sizi çok meşgul ediyorum biliyorum ama bu belgeselin TRT de veya diğer kanallarda da yayınlanması için bizim bir baskımız(kanallara)sonuç verir mi?Yada topluca yapacağımız bir hareket yada bir yazı... Mesela bir dilekçe örneği yazsak bunu federasyonun sayfasında yayınlasak herkes bunu kopyalayıp TRT ye yada diğer kanallara mail atsa veya faks çekse bir etkisi olur mu? Türkiye'de böyle güzel çalışmaların yapıldığını böyle bir özveri ile çalışan değerli sualtı insanlarının olduğunu bilmek herkesin hakkı diye düşünüyorum. ELLERİNİZE SAĞLIK
Nejat TEKİN
Gökkuşağıhome Çelik Konstrüksiyon ve Akıllı Ev Sistemleri Ltd.Şti.
  • 'DERİNLERDEKİ TARİH' TÜRK İZLEYİCİ GÖRÜŞLERİ
  • 'DERİNLERDEKİ TARİH' YABANCI TARİHÇİ VE UZMAN GÖRÜŞLERİ
  • 'BATTLEFIELD DETECTIVES / SAVAŞALANI DEDEKTİFLERİ' İZLEYİCİ GÖRÜŞLERİ
  • 'DUMLUPINAR BELGESELİ' İZLEYİCİ GÖRÜŞLERİ
  • GİRİŞ SAYFASINA DÖN