Mısır'da Ghardaga olarak bilinen Hurghada, dalış tutkunlarının her daim hayallerini süsleyen bir durak. Bir zamanlar basit bir balıkçı kasabasıyken, şimdilerde Hurghada, dalış turizminin kâbesi, Kızıldeniz'in incisi sayılıyor. Burada kıyıdaki teknelerden birine bindiğinizde, hayal ettiğinizden çok fazlasına kavuşabilirsiniz. Biz Kızıldeniz'in yeşil mavi sularında, gökkuşağının tüm renklerini yakaladık. Eğer sizin de böyle bir hayaliniz varsa bu belgeseli sakın kaçırmayın..

1. Bölüm - 'Kızıldeniz'de Balıklar'
2005 yılı yapımı 34 dakikalık belgesel Kızıldeniz'de Brothers Islands - Kardeş adalara yaptığımız dalış safarisinde çektiğimiz renkli sualtı görüntülerinden oluşuyor. Mercan kayalıklarına yaptığımız her dalışımızda yüzlerce farklı canlı kameramıza takıldı. Bu belgesel sizleri de bu renkli dünyayla yakından tanıştırmak için hazırlandı. Köpekbalıklarıyla oynamak, kaplumbağalarla dans etmek istiyorsanız bu belgeseli kaçırmayın.
2. Bölüm - 'Kızıldeniz'de Batıklar'
Savaş Karakaş sualtı kameramanları Yunus Pense ve Tunç Emre Karakoyunlu ile Kızıldeniz'de dalmaya devam ediyor. 2005 yılı yapımı 44 dakikalık belgesel Kızıldeniz'in derinliklerine hapsolmuş üç muhteşem batığın acıklı öykülerini ekranlara getiriyor. Numidia, Aida ve Salem Express… Kızıldeniz kollarında uyuyan bu hayalet gemilerle bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

> Tanıtım Filmi İçin Tıklayınız